Ekipa Babit ti podarja brezplačni zobozdravstveni pregled in načrt za ohranitev vašega ustnega zdravja in lepega nasmeha.
Vsem, ki preko strani ZobČasa pridete na brezplačni pregled, podarimo zobno ščetko Curaprox 5460 v barvi po vaši izbiri :)
Boste po pregledu pri nas opravili tudi zobozdravstveno storitev? Takrat vas pričaka Curaprox paket z zobno pasto, medzobno ščetko in iskalcem umazanije. :)
Ob obisku naše higieničarke vas čaka Babit higienski paket, v katerem najdete vse pripomočke za zdravo ustno votlino.
Vsake toliko nam jo kak zob zagode ali pa je zob v družini vedno več. Pri Babitu poskrbimo za ugodno plačevanje storitev.
Ekipa Babit smo prijazni ljudje. Med drugim usposobljeni tudi za delo s smejalnim plinom in medicinsko hipnozo!

Med in mleko

Za pravilen razvoj je potrebno veliko energije, zato mora otrok veliko jesti. Ob tem nastajajo škodljive zobne obloge, ki jih je treba preprečevati z rednim in pravilnim čiščenjem, pri čemer imajo največjo vlogo starši.

Odraščanje

Po šestih letih nastopi obdobje menjanja zobovja. Stalni zobje so močnejši, trdnejši, pa tudi več jih je - nekje od 28 do 32. V tem obodbju mora otrok redno obiskovati zobozdravstvene preglede.

Puberteta

Od 13. leta naprej je človeško telo vrelec bioloških sprememb, v glavi pa vlada nerazložljiv nemir. Čeljusti še rastejo, stalni zobje so že skoraj vsi izrasli in neredko kakšen stoji postrani, pri tem pa še dodatno nagajajo modrostni zobje, ki lahko pokvarijo lep nasmeh in povzročajo težave z grizom.

Mladost

Človek odrašča, spoznava nove ljudi, potuje v oddaljene kraje, eksperimentira. Navadam, ki jih je gojil med odraščanjem, se postavijo po robu nove razvade. Stres in pomanjkanje časa se odražata tudi na ustnem zdravju, kjer zanemarjanje ustne higiene pospešuje nastanek kariesa in parodontalne bolezni.

Osamosvajanje

Zdravje se začne v ustih, ljudje pa smo vse bolj podvrženi večjemu številu škodljivih dejavnikov. Poleg opuščanja slabih razvad hodimo na redne kontrole k zobozdravniku. Če še nismo, je čas, da obiščemo ustno higieničarko, ki temeljito očisti vse skrite obloge in nas pouči, kako moramo skrbeti za ustno higieno doma.

Družina

V zlati sredini človekovega življenja so koščki sestavljanke, ki njemu in njegovi družini nudijo varnost, toplino in udobje, skorajda že na pravih mestih. V tem življenjskem obdobju človek zaradi skrbi za svoje bližnje in stresnih dejavnikov v službi hitro pozabi na svoje ustno zdravje.

Zlata leta

Zob ima zdaj za seboj že dolgo in naporno pot, ki je pustila svoje sledi. A vseeno je s pravilno nego ostal odporen in trden. Kaj pa dlesni in kost? Pravilna higiena in redne kontrole koristijo ne le zobu, temveč so ključne tudi za zdravje tkiv okoli njega.

Senior

Pri nekaterih parodontalna bolezen privede do obsežne izgube zob, ki jih je potrebno nadomestiti z implantati. Ko je vsaditev otežena zaradi bolezni (sladkorna, osteoporoza, rak), si pomagamo z izdelavo mostičkov in protez iz najsodobnejših in organizmu bolj prijaznih materialov.

To stran smo naredili Žiga, Jan, Filip in Miha (Ljudje) za Babit.

Hej raziskovalec!

Na popotovanju skozi stran boš opazil, da se nekateri liki tresejo kot jaz. :) Tvoja naloga je, da jih odkriješ čim več ter da ob kliku na lik prebereš njihovo zgodbo. Hint, na strani nas je več kot 20! :)

Obloge

Zobne obloge so mešanica bakterij, sline in ostankov hrane, ki je nalepljena na površino zoba. Na zobeh se nabirajo tudi, če ne jemo. Bakterije v zobnih oblogah iz zaužitih oglikovih hidratov tvorijo kisline, te pa raztapljajo površino zoba. Zobne obloge povzročajo tudi vnetje dlesni in drugih obzobnih tkiv.

Ščetkanje

Starši otroku čistijo zobe vse do 7. ali 8. leta, kasneje pa morajo še vedno preverjati, ali osvojeno znanje pravilno in redno udejanja. Pri tem je pomembna pravilna izbira ustrezne zobne ščetke in učinkovite zobne paste.

Poškodbe zob

Pogosta nevšečnost, ki nas lahko doleti med igro ali športom, so poškodbe zob. Zob se lahko odkruši, zlomi ali celo izbije. Izbit zob še ni izgubljen! Pomembno je le, da ob poškodbi ravnamo pravilno. Več si preberi TUKAJ.

Prehrana

Ustno zdravje je posledica uravnotežene prehrane, bogate s hranili in vitamini, ki jih potrebujejo ne le zobje in obzobna tkiva, ampak tudi celo telo.

Razvade

Cigarete in alkohol imajo škodljiv učinek na dlesni, hkrati pa povzročajo ustni zadah, ki prizadene enega od štirih ljudi. Pitje kave in pravega čaja pa nam precej zabarva zobe.

Laser

Laser je v zobozdravstvu vsestranski in nepogrešljiv pripomoček. Uporabljamo ga za posege na zobeh, dlesni in ustni sluznici. Pomaga nam kot dodatni ubijalec bakterij, kot pospeševalec celjenja aft in herpesa ali kot pripomoček pri operacijah.

X-ray

Z gasilsko sliko zob - ortopanskim rentgenskim posnetkom si natančno ogledamo, v kakšnem stanju so zobje in kosti.

V zobozdravstvenem centru Babit imamo vso potrebno diagnostično tehnologijo, zobe in kosti pa lahko slikamo tudi v 3D tehniki.

Zobni kamen

Zobne obloge se začnejo spreminjati v trdovratne obloge, ki jim pravimo zobni kamen. Ta se skrije tudi pod dlesen, zato ga težko opazimo. Hitro pride do hudega vnetja dlesni, ki krvavi in postopoma vodi v parodontalno bolezen.

Zobozdravstvo Babit

V Babitu bo za vas poskrbel strokovno usposobljen tim sodelavcev - vse specialnosti zobozdravstva in estetike nasmeha združujemo pod eno streho. Želimo, da se kot pacient počutite udobno in domače, da se česa naučite ter predvsem, da ne čutite bolečine. Zaupajte nam in skupaj bomo pregnali pretekle strahove.

Čakalne vrste?

V Zobozdravstvenem centru Babit na njih ne boste naleteli. Termin vam zagotovimo v roku 48 ur, za najhujše primere pa smo vam na voljo še isti dan.

t 01 / 283 61 70
m 031 / 656 341
e info@babit.si

Erozija

Zobna erozija je obraba sklenine in dentina na zobnem vratu. Prodre lahko tudi tako globoko, da poškoduje zobno pulpo - živo tkivo znotraj zoba. Nastane zaradi uporabe pretrde zobne ščetke, iztekanja želodčne kisline, uživanja prekomerne količine citrusov in bruksizma.

Duda

Starši morajo poleg rednega čiščenja paziti tudi na to, da otrok ne bi razvil škodljivih razvad, kot so sesanje prsta, dude ali stekleničke. Zaradi njihove dolgotrajne uporabe se nepravilno razvijajo zobje, usta in ugriz.

Sladkarije

Sladkor je eden največjih sovražnikov zoba. Bakterije, ki prebivajo v zobnih oblogah, spreminjajo sladkorje iz hrane v kisline. Z njimi raztapljajo sklenino na zobu in tako se začne gnitje zoba - karies.

Zobni aparat

Da so zobje na pravem mestu, poskrbita ortodont in njegov zvesti pomočnik, ortodontski aparat. Ti so dandanes tudi v barvi zob ali celo prozorni, tako da ostaja nasmeh v času nošenja neokrnjen, mladostnik pa samozavesten!

Karies

Karies je gnitje sklenine in dentina zaradi delovanja bakterij. Najprej je opazen kot belo ali rjavo zabarvanje na zobu, kasneje pa povzroči bolečine in propad zoba. Zobozdravnik vam karies najprej odstrani, potem pa manjkajoči del zoba nadomesti s plombo ali inlejem.

Modrostni zob

"Kamor koli greš, pojdi tja z vsemi zobmi" - Zobpucij

Ker je hrana vedno bolj predelana, mehkejša, čeljusti pa vedno manjše, pojav modrostnih zob pri ljudeh upada. A ti še vedno mnogim delajo preglavice pri izraščanju in utesnjujejo ostale zobe, zato jih je pogosto treba izpuliti.

Bruksizem

Stres je za marsikoga običajen del vsakdana, a na telesu pušča številne posledice. Ena izmed njih je bruksizem - nočno ali dnevno škrtanje z zobmi, ki privede do hude obrabe zob, glavobolov in obrabe čeljustnih sklepov. Proti bruksizmu se zobozdravnik bori z izdelavo opornice.

Granulom

Karies, ki dolgo ni odpravljen, vodi v vnetje zobne pulpe, kasneje pa do nastanka granuloma. To je vnetje v kosti pod zobom, ki povzroča hude bolečine in lahko vodi do izgube zoba. Vnetja zobne pulpe in granulom se rešujeta z endodontskim zdravljenjem.

Parodontoza

Parodontoza je kronična vnetna bolezen obzobnih tkiv. Poleg kariesa je najbolj pogosta bolezen pri ljudeh in je lahko zelo nevarna, če je ne zdravimo. Kaže se kot vnetje s krvavitvijo iz dlesni, umikanjem dlesni, iztekanjem gnoja, slabim zadahom in majavostjo zoba. Težke primere parodontalne bolezni obravnava specialist za obzobna tkiva in ustne bolezni - parodontolog.

Implantat

Manjkajoče zobe v sodobnem zobozdravstvu nadomeščamo z zobnimi vsadki ali implantati. To so tkivu prijazni titanski vijaki v kosti, na katere so pritrjeni novi umetni zobje.

Mostiček

Posledice kariesa in raznih poškodb zobe precej oslabijo. Popravila s plombami včasih niso dovolj, zato lahko zobotehnik v laboratoriju izdela novo estetsko lusko ali prevleko (krono) in zob je spet kot nov. Vmesne zobe, ki manjkajo, pa lahko nadomestimo z mostički.

Proteza

Ko zaradi izgube zob izdelava mostičkov ni več možna, si pomagamo z delno ali totalno protezo. Pri Babitu izdelujemo proteze iz najbolj kakovostnih materialov, kot so akrilati, kompoziti in kovinske zlitine. Določeni ljudje so na te materiale alergični, zato pri njih uporabljamo najnovejše trdne polimere BIOHPP, ki so tkivu bolj prijazni in estetski.

Zobobol

Zobobol je ena od najhujših bolečin. Povzročajo ga odmik dlesni, parodontalna bolezen, zobna erozija, karies, zlom in granulom. Včasih nas skeli na hladno, vroče ali na ugriz, bolečina pa je lahko konstantna, utripajoča, ostra ali topa.

Kakšna zobna avantura!

Upamo, da je bilo raziskovanje polno poučnih pripetljajev ter da sta z Zobom Branetom pobrskala po vseh skritih kotičkih njegovega življenja.

Pred koncem te poprosimo še za ime in številko, da lažje uskladimo termin za tvoj obisk pri nas. Se vidimo!


Vas je k raziskovanju na strani spodbudil prijatelj oz. prijateljica, ki je že nas obiskovalec? V zgornje okence zapiši njegovo ime in priimek, oba pa pri naslednji storitvi lahko koristita bon v vrednosti 25 evrov.* *Boni se ne seštevajo.

Odlično, hvala!

Prav kmalu se slišimo, do takrat pa lahko za novostmi iz sveta zobozdravstva pobrskaš na naši Facebook strani, kjer najdeš vse ostale prigode Zoba Braneta ter njegovega prijatelja ZobozdravNika. Klikklik!